Изтребителя Су-35 го излекуваха от „детските болести”

Изтребителя Су-35 го излекуваха от „детските болести”
Експлоатацията на многофункционалния руски изтребител от поколение 4++ Су-35С показала в Сирия редица дребни недостатъци, които сега оперативно се отстраняват

Това съобщил заместник-министърът на отбраната Юрий Борисов по време на посещението си вчера в Авиационния завод „Ю.А.Гагарин” в град Комсомолск на Амур.

За първи път участие в бойни действия Су-35 взеха в Сирия, където съпровождаха бомбардировачи Су-24 и Су-34 за прикриване от потенциални въздушни заплахи. Според Юрий Борисов, първите месеци от експлоатацията им показали недостатъци.

Например, въздухозаборниците за двигателите засмуквали камъчета и дребни боклуци от пистата при излитане. В някои случаи това може да доведе до счупване на лопатките от компресора на двигателя.

Проявили се проблеми с фанара (прозрачния капак над главата на летеца) и течнокристалните екрани в пилотската кабина, но още по време на бойната експлоатация недостатъците са отстранени.

По принцип всяка нова техника страда от различни „детски болести”, затова тяхното появяване на Су-35С не е извънредно събитие.   Су-35С е тежък изтребител за завоюване на превъзходство във въздуха.

Различава се от своя прародител Су-27 с усилен планер, модерна информационно-управляваща система, с нови двигатели АЛ-41Ф1С с плазмена система за запалване и управляем вектор на тягата.

Според оценка на експерти, Су-35 съответства на изтребител пето поколение по всички свои характеристики освен малката електронна забележимост.

През октомври 2016 г. американското издание The National Interest посочи този самолет като едно от „най-опасните въоръжения на Русия”.


Loading...

Според автора на публикацията, свръхманевреният Су-35С е „екстремално опасен” за всеки изтребител от НАТО с изключение на „невидимия” F-22 Raptor (187 броя).
Източник: blitz.bg

loading...

Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.