Борис Обносов:До няколко години Русия ще има хиперзвукови оръжия

Борис Обносов:До няколко години Русия ще има хиперзвукови оръжия


Руски оръжеен бос: До няколко години Москва ще има хиперзвукови оръжия

Конструкторите от корпорация “ТРВ” докладват за “интересни резултати”, конкурентни на “Стратегията за светкавичен удар” на САЩ

В началото на идното десетилетие Русия може да се сдобие с хиперзвукови оръжия, заявява шефът на руската корпорация “Тактически ракетни въоръжения” (ТРВ) Борис Обносов в интервю за “Комерсант”, цитирано от БТА.
Според специалиста руските конструктори вече разполагат с някои разработки и “интересни резултати” по темата, включително от съветско време.

Обносов припомня, че “Стратегията за светкавичен удар” на САЩ предвижда американските оръжия да достигат за 60 минути коя да е точка от земното кълбо, за да поразят противникови инфраструктури.хиперзвукови оръжия
Пентагонът е формирал обединено управление, което се занимава с хиперзвукова техника.
Американският апарат Х-51 Waverider в течение на 240 секунди е поддържал скорост от 5,1 маха – “солиден показател”, коментира експертът.

Русия отделя “подходящо внимание” на този сектор, уверява индустриалецът. В сравнение с напредъка по темата в САЩ и Китай той отбелязва:
“Някои неща при тях са по-добри, някои – при нас”.
Оръжията от този тип изискват големи инвестиции в научна дейност и експерименти, “но очакваните резултати ще си струват” всичко това, заявява Обносов.

Руската държавна корпорация “Тактически ракетни въоръжения” е създадена през 2002 г.
Тя включва 32 предприятия, произвеждащи високоскоростни управляеми ракети за авиацията и ПВО, управляеми авиобомби, торпедни оръжия, радиоелектронни оръжия, ракетно-космическа техника.

хиперзвукови оръжия


Loading...

Има и продукция с гражданско предназначение – медицинска апаратура, оборудване за възобновяеми енергоизточници, сондажни инсталации и др., припомня “Комерсант”.
Източник:http://www.blitz.bg/news/article/448093

loading...

Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.