Русия с ново „ноу-хау” което ще спаси милиони хора по света

Руското „ноу-хау” ще спаси милиони хора по света


В столицата на Татарстан Казан започнаха да правят операции по нова уникална методика.
Пациентите с исхемична болест на долните крайници, с травма на периферните нерви и съдове вече не се нуждаят от дълъг курс на лечение.

Подвижността на ставите и чувствителността се връщат още след няколко месеца.
Операцията се свежда до една инжекция и продължава не повече от час.
При това възстановителният период намалява с пъти. Спасение от инвалидността за хората с болни крайници станаха мастните клетки.

Технологията на операцията в републиканската клинична болница е такава – от пациента се взема част от мастната тъкан, в лабораторията се извлича клетъчния концентрат и на същия ден той се вкарва в травмирания участък. Операцията продължава не повече от час. Концентратът работи като един вид фабрика – той отделя биологично активни вещества за бързото възстановяване на организма.

Това е нов феномен в лечението на периферния нерв. Нито в Русия, нито в чужбина има изследвания по тази тема. За лечението на подобни травми и болести в света се използват стволови клетки.
В Татарстан решиха да мислят по-мащабно. В концентрата, който се отделя от мастната тъкан, се съдържат не само стволови клетки. Това е иновацията, и тайната на успеха.

Той няма странични ефекти, не предизвиква алергични реакции, не води към онкологията.
В републиката ефектът е бил изпробван на 50 пациента. Резултатите са удивили специалистите.


Loading...

По тази технология не се провеждат допълнителни манипулации със стволови клетки, затова те са напълно безопасни биологично.
В крайна сметка концентратът от мастна тъкан буквално вдига на крака пациенти, който вече не са се надявали да ходят уверено.Неврологични заболявания
А тези, чиито пръсти са били неподвижни и нечувствителни, след чудодейната инжекция, могат силно да стиснат ръката на своя доктор.
Източник: bulgarian.ruvr.ru

loading...

Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.