Пробив: Изстрелват първия БГ сателит! Пикантни подробности за това как точно ще се случи всичко

Пробив: Изстрелват първия БГ сателит! Пикантни подробности за това как точно ще се случи всичко
Първият български геостационарен комуникационен сателит BulgariaSat-1 приключи успешно всички основни процедури по монтажа и тестването от компанията Space Systems/Loral (SSL) в Пало Алто, Калифорния

В момента се извършва подготовка за транспортирането на сателита до площадката за изстрелване в Кейп Канаверал. Когато бъде изстрелян, сателитът ще бъде позициониран в орбита на 36 000 км над Земята, осигурявайки директно до домовете телевизионни и комуникационни услуги на Балканите и в други европейски региони.

Преди да започнат подготовката по транспортирането, инженерите на SSL извършиха поредица финални проверки на BulgariaSat-1, включително тест, предназначен да симулира разгръщането на слънчевите панели на сателита в среда с нулева гравитация, финална интеграция и проверка на антените на сателита. Направени бяха и няколко други важни проверки, които гарантират, че сателитът ще работи безупречно през предвидения полезен живот.

За да бъде транспортиран до стартовата площадка в Кейп Канаверал, Флорида, сателитът ще бъде внимателно опакован в специален хай-тек контейнер, в контролирана среда, който гарантира, че въздухът около него е свободен от частици и, че температурата и влажността вътре в контейнера са регулирани.

Когато сателитът пристигне на стартовата площадка, екипите на SSL и SpaceX ще работят заедно, за да го интегрират към ракетата-носител Falcon 9 на компанията SpaceX, и да го заредят с гориво.

След като бъде изстрелян от ракетата носител Falcon 9 до геостационарната трансферна орбита, сателитът ще използва своите двигатели, за да достигне до българската позиция на геостационарната орбита.


Loading...

В рамките на 30 дни след изстрелването сателитът ще е в оперативна готовност да излъчва голям брой и с високо качество ТВ програми за крайните потребители.
Източник: blitz.bg

loading...

Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.