Китайски медии: САЩ са безсилни срещу руските системи за РЕБ

Китайски медии: САЩ са безсилни срещу руските системи за РЕБ
Въпреки огромния военен бюджет, американската армия е безсилна пред руските системи за радиоелектронна борба (РЕБ).

Електронните заглушители на Русия могат да парализират и дори да нарушат GPS сигнали. До този извод достигнаха експерти от китайското издание Sina.

Причината за сегашното положение анализаторите откриват в разпускането (след разпадането на СССР) на по-голямата част от офанзивните единици в армията на САЩ, свързани с РЕБ. Но Пентагонът активно развива военновъздушните сили, практикувайки прилагането на бомби и управляеми ракети с точни GPS насоки.

След войната в Ирак, американски военни инженери разработиха ново поколение от устойчиви на смущения спътници и приемници, някои от които дори имат антени, насочващи се към космоса.

“Но руснаците не седяха със скръстени ръце, те веднага измислиха ново поколение GPS заглушители, напълно блокиращи работата на приемниците”, пише изданието.

Според публикацията руските военни са успели да разкрият криптирания GPS код. Специалистите по РЕБ успели да установят модели в честотите на сканиране.

“Така беше получен псевдокод, който беше смесен с усиления сигнал, получен от заглушителя и изпратен обратно, изваждайки от строя GPS приемниците в радиус от няколкостотин километра”, пише китайското издание.

Въпреки че в момента Съединените щати се опитват да преоборудват своите единици за РЕБ, за изравняване с нивото на руснаците са нужни не само напреднали комуникационни технологии, но също и важни науки.

“Дори новите антени няма да помогнат на САЩ да решат напълно проблема, тъй като приемниците не могат да определят точното местоположение на спътника и да филтрират всички смущения”, казват анализаторите. / bg.rbth.com


Loading...

Тази информация достига до Вас благодарение WARS.BG – Военният портал на България!

loading...

Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.